YENGEÇ BURCU

Categories Yengeç BurcuPosted on

Gezegenin: Ay

Özelliklerin: Su / Öncü

Şans getiren taşların: Yakut, ay taşı

Çiçeğin: Nilüfer, beyaz gül, zambak

Sihirli kokuların: Misk, müge ve leylak

Sevdiğin renk: Beyaz, siyah, gümüş, açık gri ve mor

Damak tadın: Sandviçler, light ürünler, yağsız et yemekleri

Hoşlandığın tatil: Deniz kenarında sakin bir tatil

Müzik tarzın: Pop, klasik batı, fado

İlgilendiğin sporlar: Yüzme, sörf, kürek, su topu ve yelken

Heyecanlandıran hediyeler: Takı, güzellik salonu için randevu, nevresim takımı, şamdan, mutfakta kullanabileceği setler

Moda anlayışın: Klasik, şık ve rahat

Yengeç burcunun genel özellikleri

Yengeç burcu olarak astrolojinin en hassas ve duygusal kişisi olduğunu bilmeyen yok. Bu karakterinin dışında, kendini korumak için ördüğün sert duvarların vardır.

Yalandan hiç hoşlanmıyorsun. Tüm insan ilişkilerinde senin için en önemli olan şey dürüstlük. Birine güvenmen için, uzun bir süre geçmesi gerekiyor. Çevrendeki insanlar bu zamanı atlattıktan sonra, son derece açık ve şeffaf bir karakterin olduğunu keşfediyor çünkü rahatlıyorsun.

Hayatta senin için en önemli şeyler ailen ve evin. Attığın her adımda onları düşünüyorsun. Anaç karakterinden sadece ebeveynlerin ve çocukların değil, tüm yakınların payına düşeni alıyor.

Şefkat dolu ve iyimser yapın yüzünden zaman zaman hayal kırıklığı yaşayabiliyorsun.

Sabırlısın. Ani tepkiler göstermeden, düşünerek hareket eden birisin ve bu yakınların tarafından her zaman takdir görüyor. Senin yanında genellikle insanlar kendilerini rahat hissediyorlar, çünkü onlara sürprizler yaşatmıyorsun, beklenmedik davranışlarınla başkalarını şaşırtmıyorsun. Ancak kırıldığında suratını asıyor ve tepkini dolaylı olarak gösterebiliyorsun.

Yengeç burcu aşk hayatında nasıldır?

Aşk hayatında Yengeç burcu olarak çok sadık birisin. Gelip geçici ilişkiler sana göre değil, her zaman uzun ve güvenli ilişkilerden yanasın.

Sevgi dolusun. Karşındaki insandan aşırı derecede sevgi ve ilgi bekliyorsun. Bunu hem kelimelere dökmesi hem de davranışlarına yansıtması senin için çok önemli.

Çekingen bir yapıya sahipsin. Sevgili olmak için genellikle karşı tarafın bir adım atmasını bekliyorsun.

Bir ilişkiye başlamak senin için ne kadar zorsa bitirmek de o kadar zor. Partnerinin kusurlarını görmeye ve bunları dile getirmeye başlayınca sende bir şeyler tükenmiş demektir. Uyumu yakaladığın kişiler genellikle toprak (Boğa, Başak, Oğlak) veya su (Yengeç, Akrep, Balık) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Yengeç burcu

Kendini güvende hissediyorsan yeteneklerini ve yaratıcılığını iş hayatında gösterebilirsin. Yengeç burcu olarak sanatsal konularda başarılı olman mümkün.

Ofis ortamında beraber çalıştığın kişilerle gayet uyumlusun. İş hayatında da bir aile ortamı yakalamaya çalışıyorsun.

Sorumluluklarını asla aksatmıyorsun ve sana verilen görevleri tamamen yerine getiriyorsun.

Geleceğini garanti altına almak ve yine güvenlik gerekçesiyle iş hayatında paraya oldukça önem veriyorsun. Risk almak sana göre değil. Eğer çalıştığın yeri ve işini seviyorsan oradan emekli olabilirsin.

Yengeç burcu ve sosyal çevresi

Yengeç burcu olarak sosyal ilişkilerinde de sadakate çok önem veriyorsun. Takdir görmek ve desteklenmek çok hoşuna gidiyor. Sen de dostlarını motive eden, onlara yardım eden birisin.

Sevmek ve sevilmek istiyorsun. Az ama öz sayıda arkadaşa sahipsin. Ilımlı ve pozitif karakterin aranan biri olmanı sağlıyor.

Ancak duygusallığından dolayı bazen alınganlık yapabiliyorsun ve insanlar seni farkında olmadan kırabiliyor. İntikam duygun da güçlü olmasından dolayı kolay kolay affedemiyorsun.

Aile hayatında Yengeç burcu nasıl biridir?

Tam olarak ev ve aile insanısın, bu içgüdüyle doğuyorsun. Onlar senin için her şeyden önce geliyor. Yengeç burcu ebeveyni olarak çocuklarına karşı fazlasıyla korumacı bir yaklaşım sergiliyorsun. Onların ihtiyaçları ve huzurları senin için çok önemli. Duyarlı bir anne, baba olduğun gibi ebeveynlerinin de en nazik ve duyarlı çocuğusun. Ailene karşı son derece kibarsın. Onları asla yargılamıyorsun ve eleştirmekten ziyade oldukları gibi kabulleniyorsun.

Yengeç burcu ve sağlık

Yöneticin Ay’ın etkisiyle duygusal dalgalanmaları çok yaşıyorsun. Sadece psikolojik olarak değil fiziksel olarak da hassas bir yapıya sahipsin. Kolay hastalanıyorsun. Doktora en çok giden burçlardan birisin. Özellikle bağırsak düzensizlikleri ve midende problemler yaşaman mümkün. Öte yandan ilaçlara karşı oldukça dayanıksızsın. Bu yüzden spor yapmalı, sağlıklı beslenmeli ve hastalanmamaya dikkat etmelisin. Her ne kadar iyimser bir karakterin olsa da Yengeç burcu olarak depresyona karşı da zayıfsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir