YAY BURCU

Categories Yay BurcuPosted on

Gezegenin: Jüpiter

Özelliklerin: Ateş / Değişken

Şans getiren taşların: Firuze, mavi topaz, safir

Çiçeğin: Leylak, mor menekşe, karanfil ve kırmızı gül

Sihirli kokuların: Karanfil, zambak

Sevdiğin renk: Turkuaz, mor

Damak tadın: Dünya mutfaklarındaki farklı tatlar, Vejetaryen ve ev yemekleri, farklı soslar

Hoşlandığın tatil: Egzotik

Müzik tarzın: Hard rock, caz, country

İlgilendiğin sporlar: Ata binmek, kamp yapmak, dağa tırmanmak, rafting

Heyecanlandıran hediyeler: Spor salonu üyeliği, bavul, saat, ayakkabı, evcil hayvan, konser veya maç bileti

Moda anlayışın: Rahat

Yay burcunun genel özellikleri

Bağımsızlık senin karakterindir. Astrolojinin özgürlüğüne en düşkün olan kişisi Yay burcu olarak sensin. Bu yolda hatalar yaptığın oluyor ama sen onları hayat tecrübesi olarak görüyorsun ve umutsuzluğa kapılmıyorsun.

Hayatında macera ve heyecan arıyorsun. Filozof ve kaşifler genellikle senin burcundan çıkıyor. Hayat yolunda sürekli yeni bir şeyler keşfetmeye odaklanıyorsun.

Genel olarak mizahi bir yapın var, duygusal modda takılmayı sevmiyorsun. İyimser ve pozitif birisin, hayatta ne olursa olsun güneşin yeniden doğacağına inanıyorsun. Bu yönünle insanları kendine çekiyorsun, hiç yalnız kalmıyorsun.

Burcun, Jüpiter yönetiminde olduğu için her konuda çok şanslısın.

Meraklısın ve daima bilgide derinleşmek istersin ve bunun için çaba gösterirsin. Eğitim almak, okumak, araştırmak ve farklı kültürler tanımak senin hayata geliş nedenindir.

Yay burcu aşk hayatında nasıldır?

Hoş tavırlara sahipsin ve sanki hep hareket halindeymiş gibisin. Seni tavlayan kişinin yaratıcı olması gerekiyor. Dikkatini çekmek çok kolay değil. Yetenekleri olan, farklı birini arıyorsun. Özgürlüğün çok kıymetli olduğu için de onu kısıtlamayacak bir partner istiyorsun.

Yay burcu olarak ilgi görmeye bayılıyorsun. Karşındaki kişi sana sorular sormalı, hayat hikayeni öğrenmeye çalışmalı, seni güldürmeli ve seninle aynı dili konuşmalı.

Hayatını eğlenerek yaşamak istiyorsun. Bu yüzden depresif, gizemli olmaya çalışan insanlar seni hiç çekmiyor. Partnerin senin enerjine ayak uydurabilmeli. Seninle geçirdiği her andan keyif almalı ve bunu sana göstermeli.

Değişim senin diğer adın, ani kararlar verip bir yerlere gitmek tam sana göre! Plan yapmadan harekete geçmeyi seven birisin, sana ayak uydurmak kolay değil. Uyumu yakaladığın kişiler genellikle ateş (Koç, Aslan, Yay) veya hava (İkizler, Terazi ve Kova) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Yay burcu

Macera dolu yaşam tarzın ve heyecan verici deneyimlerinle fikir sıkıntısı çekmeyen, yaratıcı birisin. Yay burcu olarak eğlence konusunda uzmansın ve harika bir hikaye anlatıcısısın.

Komedyenler, yazarlar, filozoflar, aktörler genellikle senin burcundan çıkıyor. Her alanda olduğu gibi bağlanmayı iş dünyasında da sevmiyorsun. Bu nedenle bağımsız çalışabileceğin alanları tercih ediyorsun. Pek çok işe uygun olduğun için farklı sektörlerde çalışabiliyorsun.

Rutin işler sana göre değil. Ofis ortamında çalışmayı tercih etmiyorsun. İş hayatındaki sosyal ilişkilerin de daha çok eğlenmeye dayanıyor. Yanında kendini rahat hissettiğin kişilerle anlaşabiliyorsun. Hareketli ve sevimli tavırlarınla patronlar tarafından sevilen birisin.

Yengeç burcu ve sosyal çevresi

Sen mutlu, başkalarını da cesaretlendirici, kibar yürekli bir arkadaşsın. Yay burcu olarak karşılık beklemeden yardım eden, kıskanç ve bencil olmayan birisin. Herkesin en yakın arkadaş olarak ihtiyacı olan bir karakterin var.

İyi mizah anlayışına sahipsin ve mükemmel bir konuşmacısın. Ortamlarda herkesin seni dinlediği çok olmuştur.

Dürüstlük senin hayat felsefen. Dostluklarına yalan karışmasını istemiyorsun. Gerçek ne kadar acı da olsa onu öğrenmek ve duymak istiyorsun. Bir ilişki ancak bu şekilde ileri taşınabilir diye düşünüyorsun. Ancak bazen dilin fazlaca sivri olabiliyor. Dürüstlükle küstahlığı karıştırabiliyorsun.

Çevrende sevilen bir insansın. Zor anlarında sana yardım edecek kişiler bulmakta zorlanmıyorsun ama başkalarından bir şey istemek senin için oldukça zor.

Aile hayatında Yay burcu nasıl biridir?

Bir ebeveyn olarak çocuklarına karşı fazlasıyla iyisin. Onlarla çocuk oluyorsun çünkü senin ruhun zaten hep o yaşlarda. Senin gibi yaratıcı çocukların olsun istiyorsun ve onları, kendi yeteneklerini keşfetmeleri yönünde destekliyorsun. Maceracı biri olduğun için çocuklarının da hayatı deneyimlemelerini, yeni yerler görmelerini, yeni insanlarla tanışmalarını istiyorsun. Yalnızca sabırsız ve sivri dilli oluşun bazen onların baskı altında hissetmelerine neden olabiliyor. Ebeveynlerine karşı sevecen ve anlayışlısın. Onları esprili karakterinle güldürmeyi başarıyorsun.

Yay burcu ve sağlık

Yay burcu olarak sağlam bir vücuda sahipsin. Hareketli ve sosyal yaşamın sayesinde her zaman dinç kalıyorsun. Hasta olduğu zaman naz yapmayan yegane kişisin. Astrolojik olarak karaciğeri, pankreası, kalça, uyluk ve baldırları yönettiğin için bu bölgelere dikkat etmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir