TERAZİ BURCU

Categories Terazi BurcuPosted on

Gezegenin: Venüs

Özelliklerin: Hava / Öncü

Şans getiren taşların: Opal, pembe kuvartz

Çiçeğin: Krizantem, beyaz gül, sarı papatya

Sihirli kokuların: Gül

Sevdiğin renk: Pembe ve pastel renkler

Damak tadın: Vegan yemekleri, deniz ürünleri, burgerler

Hoşlandığın tatil: Konforlu ve lüks

Müzik tarzın: Caz, rock

İlgilendiğin sporlar: Tenis, squash, basket, futbol, voleybol ve yelkencilik

Heyecanlandıran hediyeler: Mücevher, parfüm, ipek kıyafetler, vazo, deri cüzdan veya elektronik aletler

Moda anlayışın: Şık ve elegant

Terazi burcunun genel özellikleri

Terazi burcu olarak zarafet kelimesinin eş anlamı gibisin. İnsanları çevrende pervane eden bir havan var. Hayatının her alanında uyum ve estetik arasın.

Eşitlik senin için çok önemlidir. Adaletli olmak ve hak edene hakettiğini vermekten yanasın. Bu nedenle doğal bir arabulucu ve diplomatsın.

Kabalıktan ve tartışmaktan hiç hoşlanmazsın. Bu uyumlu hallerinden dolayı da kandırılmaya açık bir yapın var.

Sen tam bir ilişki insanısın. Misafirperversin. Kalabalıklar içerisinde olmayı çok seviyorsun. Ailen, dostların ve yakın çevrenle hep bir arada olmak istiyorsun. Grup halinde yemek organizasyonları yapmak, seyahate çıkmak en keyif aldığın şeyler arasında yer alıyor.

Yetenekli ve zekisin. Sanat dallarından birinde profesyonelleşebilirsin. Öte yandan güzel bir konuşmacısın. İnsanları etkilemek senin için hiç de zor olmuyor.

Terazi burcu aşk hayatında nasıldır?

Baştan çıkarıcı ve büyüleyici birisin, sana hayran olan çok kişi var etrafında.

Seni tavlamak isteyen kişi özellikle ilk buluşmaya çok özenmeli. Lüksten kaçmamalı ve cömert olmalı. Kibar hareketleri olan, dış görünüşüne özen gösteren kişiler ancak senin ilgini çekebilir. Partnerin her zaman bakımlı olmalıdır.

İltifat almaktan çok hoşlanıyorsun. Zekice cümleler seni çok etkiliyor. Senin kalbini fethetmek isteyen kişi çok akıllı olmalı ve boş konuşmamalı. Öte yandan hayatta bir amacı olmalı.

Bir ilişkiye başladığında partnerinden senin ruhunu beslemesini istiyorsun. Mutlu ve huzurlu bir beraberlik arayışındasın. Ve bunun için nezaket, saygı ve heyecan hepsi bir arada olmalı.

Flörtöz bir yapın var ve genellikle yüzeysel ilişkileri tercih edebiliyorsun. Ancak karşındaki kişiyle ciddi bir beraberliğin varsa o durumda bağlanabiliyorsun.

Uyumu yakaladığın kişiler genellikle ateş (Koç, Aslan, Yay) ve hava (İkizler, Terazi, Kova) burçlarından çıkıyor.

İş yaşamında Terazi burcu

Terazi burcu olarak parlak fikirlere sahipsin. Uyumlu karakterinden dolayı takım çalışmalarının aranan ismisin.

Diplomatiksin ve lider bir karaktere sahipsin. Kurumsal hayatı seviyorsun. Tembelliğini üzerinden atarsan amaçladığın hedef sana hiç de uzak değil.

Sanatın bir koluyla ilgilenmen durumunda özellikle zarafetini sergileyebileceğin resim, müzik ve dans alanlarında çok başarılı olabilirsin.

Güzelliğe ve estetiğe olan tutkun seni fark yaratan bir mimar yapabilir.

Terazi burcu ve sosyal çevresi

Başkalarının bakış açısını anlamakta üzerine yok. Terazi burcu olarak insan ilişkileri konusunda stratejik davranmayı becerebilen nadir insanlardansın. Bu özelliğin kariyer hayatında çok işe yarıyor.

Her daim ve her konuda madalyonun diğer yüzünü de düşündüğün için insanlar senin kararsız olduğunu düşünüyorlar. Bu nedenle de hiçbir konuda acele etmekten hoşlanmazsın. Bu yavaşlık ve kararsızlığın zaman zaman çevrendekileri de çileden çıkarabiliyor.

Grup halinde planlar yapmaya bayılıyorsun. Tatillere en yakın arkadaşınla gitmek senin için dünyanın en güzel ve anlamlı şeylerinden biri. Eğlenebildiğin insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsun.

Yeni insanlarla tanışmaya açıksın ama onları hayatına hemen alamıyorsun. Kalabalıkları seviyorsun ama yüzeysel ilişkilerin çoğunlukta. Aslında senin sadece bir ya da iki tane dostun var.

Aile hayatında Terazi burcu nasıl biridir?

Ailenle ilişkilerin ne çok yakın ne çok uzak. Terazi burcu olarak onlarla gerektiği kadar zaman geçiriyorsun. Sahiplenici bir tavır takınmıyorsun. Ebeveyn olarak çocuklarının kendilerini geliştirmelerine yönelik arayışların hiç bitmiyor. Kendi ayakları üzerinde durmalarını fazlasıyla önemsiyorsun. Onların kararlarına saygı duyuyorsun. Estetik ve sanata olan ilgini onlarla da paylaşıyorsun.

Terazi burcu ve sağlık

Dengesizlik seni yıpratıyor. Psikolojik ve fiziksel olarak çökmen için hayatta bazı şeylerin az da olsa rayından çıkması yetiyor. Hasta olduğun zaman sevdiklerinden çok yoğun ilgi bekliyorsun. Bu dönem daha hassaslaştığından onlara küstüğün zamanlar bile oluyor. Ama bu tavırlarını tatlı bir şekilde onlara gösteriyorsun. Teraziler, böbrekleri, bel bölgesini, omurga ve sırtı simgeliyor. Bu bölgelere dikkat etmelisin ve hayatın boyunca sağlıklı kalmak için egzersiz yapmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir