OĞLAK BURCU

Categories Oğlak BurcuPosted on

Gezegenin: Satürn

Özelliklerin: Toprak / Öncü

Şans getiren taşların: Kırmızı kuvartz, kehribar, lal

Çiçeğin: Gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı

Sihirli kokuların: Kır çiçekleri, çam ağacı

Sevdiğin renk: Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil

Damak tadın: Etli yemekler, kebap, pide, makarna, şerbetli tatlılar

Hoşlandığın tatil: Doğanın içinde ve huzurlu yerler

Müzik tarzın: Rap, R&B, blues, rock

İlgilendiğin sporlar: Yürüyüş, koşu, dağcılık, golf

Heyecanlandıran hediyeler: Klasik kıyafetler, eski model takılar veya antika eşyalar, tarihi kitaplar

Moda anlayışın: Sade ve Klasik

Oğlak burcunun genel özellikleri

O kadar sabırlısın ki, bu özelliğinle diğer burçlardan hemen ayrılıyorsun. Oğlak burcu olarak sen mantıksız olan hiçbir şeyle ilgilenmiyorsun. Senin için kariyer ve maddiyat pek çok şeyden önce geliyor, oldukça tutumlusun. Aşk hayatı ise senin için ikinci planda. Katı ve sert görüntünün altında, ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyan biri yatıyor.

Hırslısın. Sorumlulukların senin için çok önemli. İş hayatına aşırı önem veriyorsun. Bir işi bitirene kadar aklın sadece onda oluyor yüksek performans göstererek hızlı bir şekilde sonuca ulaşıyorsun. Zaman planlamasını senin kadar iyi yapabilen çok az kişi vardır.

Kurallara, düzene ve disipline düşkünsün. Bu özelliğin de en çok kariyerinde kendini gösteriyor. Başkalarından yardım isteyen biri değilsin. Becerikli birisin ve bunu sen de bildiğin için kontrolü elinde tutmayı tercih ediyorsun.

Genel olarak insanlara güvenen bir yapın olmadığı gibi, kuralcı, inatçı ve sert tavırların bazen seni yalnızlığa sürükleyebiliyor.

Oğlak burcu aşk hayatında nasıldır?

Oğlak burcu olarak dışarıdan bakıldığında aşk konusuna ilgisiz görünüyorsun. Ancak bir defa aşık oldun mu sadık, sevgi dolu ve verici bir partnersin. Mükemmel insanı bulana kadar yalnız kalmaktan şikayetçi değilsin.

Güçlü ve güvenilirsin. Partnerine de güvenmeye ihtiyaç duyuyorsun. Küçük bir tartışmada kaçıp gidecek biri değilsin. Kullanışlı ve lüks hediyeler alıp vermeyi çok seviyorsun.

Seni güldürebilen kişilerden çok etkileniyorsun. Melankolik havanı değiştirmeleri senin hoşuna gidiyor. Eski filmlerden, klasik kitaplardan, müzikten konuşmayı çok seviyorsun. Beraber olduğun kişi seni entelektüel olarak da doyurmalı.

Kontrolcü yapın, aşk ilişkilerinde de ortaya çıkıyor ve kontrolün her zaman sende olmasını bekliyorsun.

Konu evliliğe gelince senin için aşk yeterli olmuyor, mantığını devreye sokuyorsun. Uyumu yakaladığın kişiler genellikle su (Yengeç, Akrep, Balık) veya toprak (Boğa, Başak, Oğlak) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Oğlak burcu

Çalışkan, hırslı bir Oğlak burcu üyesi olarak senin için hayatta ilk sırada işin geliyor. Özellikle de yeteneklerini sergileyebildiğin bir sektörde çalışıyorsan ona iyice sarılıyorsun.

İyi bir organizatörsün. Mükemmel zaman yönetimin sayesinde işlerini sorunsuz bir şekilde hallediyorsun.

Kariyerin için belirlediğin bir hedef olduğunda oraya varana kadar azimle ve sabırla çalışıyorsun. Yüksek analiz yeteneğin ve ileriyi gören bakış açınla başarılı bir yatırımcı olabilir, yönetimde yüksek yerlere gelebilirsin.

Oğlak burcu ve sosyal çevresi

Oğlak burcu olarak arkadaşlık ilişkilerinde ilk akla gelen özelliğin kesinlikle sadık olman. Dostlarına her konuda destek çıkıyorsun. Bu yönünle aranan birisin.

Yalnız kuşkucu ve depresif tavırların çevrendeki insanları zaman zaman uzaklaştırabiliyor. Onları hayal kırıklığına uğrattığın oluyor.

Gizemli bir yapın var. Kendine yeten bir karakter sergilediğin için insanlar sana yaklaşmakta bazen güçlük çekebilir.

Aile hayatında Oğlak burcu nasıl biridir?

Oğlak burcu olarak ailenin demir başı sensin. Evdeki tüm dağınıklığı toparlayan, herkesin işlerini, yemeklerini, kıyafetlerini organize eden. Evden çıkarken hiç kimsenin bir şeyini unutmasına izin vermeyen kişisin. Çocuklar için güvendikleri, sevdikleri bir karaktersin. Onların özgüvenli yetişmeleri için elinden geleni yapıyorsun. Ancak zaman zaman çocuklarının duygusal ihtiyaçlarına önem vermeyebilirsin.

Ebeveynlerine karşı ise sahiplenicisin. Onlara her zaman destek olmak istiyorsun, özellikle zor günlerinde hep yanlarındasın.

Oğlak burcu ve sağlık

Hayatındaki hiçbir şeyi şansa bırakmayan bir Oğlak burcu olarak düzenini bozan bir sağlık sorunu, moralini fazlasıyla düşürüyor. Hasta olduğunda ise nazlanmadan, başkalarına durumun ciddiyetini hissettirmeden bu zamanı geçiriyorsun. Disiplinli bir şekilde iyileşmeye odaklanıyorsun ve kendine özen gösteriyorsun. Kemikleri, dizleri, dişleri ve eklem bölgeleri Oğlak burcu yönetiminde olduğu için bu bölgelere dikkat etmen gerekiyor. Ayrıca melankolik yapından dolayı depresyona meyillisin. Hayatı daha az ciddiye alman senin için çok daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir