KOVA BURCU

Categories Kova BurcuPosted on

Gezegenin: Satürn, Uranüs

Özelliklerin: Hava / Sabit

Şans getiren taşların: Yeşim

Çiçeğin: Kardelen, menekşe

Sihirli kokuların: Yasemin

Sevdiğin renk: Mavi, gri, metalik renkler

Damak tadın: Deniz ürünleri, sushi, pizza

Hoşlandığın tatil: Maceralı

Müzik tarzın: Rock, caz, klasik

İlgilendiğin sporlar: Futbol, basketbol, atletizm, bisiklet, voleybol, tenis ve fitness

Heyecanlandıran hediyeler: Bilgisayar, masaj aleti gibi elektronik aletler, gümüş obje veya aksesuarlar, bilim kurgu kitap ya da filmleri

Moda anlayışın: Özgün, eğlenceli

Kova burcunun genel özellikleri

Bağımsızlığına düşkün bir Kova burcu olarak, yaşamında sana ilham veren de bu özgürlük hissidir. Ancak bu şekilde yaratıcılığını konuşturabilirsin. Seni kısıtlamaya çalışan herhangi birinden ya da düşünceden hemen kaçmak istersin.

Zekanla ve espri yeteneğinle bulunduğun ortamlarda ön plana çıkıyorsun. Senin ukala olduğunu düşünenler çıkabildiği gibi hayran sayın da her geçen gün artıyor.

Her zaman kendi bildiğin yoldan gitme eğilimindesin. O yol yanlış bile olsa! Ayrıca başkalarının fikirlerine saygı duyuyorsun, onları yönlendirmeye çalışmıyorsun ve aynı şeyi onlardan da bekliyorsun.

Kova, dâhilerin ve bilim adamlarının burcudur. Bu nedenle toplumsal normların dışında kalmayı tercih edersin. Aynı anda pek çok konuyla ilgileniyorsun. Bilim ve teknolojiye duyduğun merak hiç bitmiyor. Resim, yazı gibi konularda da yaratıcı bir yapıya sahipsin.

Her şeyi mantıkla açıklamaya çalışırsın. Bunu başaramadığın zaman kaçmayı tercih edebilirsin. Kollektife yardımcı olmak, insanlık adına bir şeyler yapmak bireysellikten çok daha önemlidir senin için.

Kova burcu aşk hayatında nasıldır?

İletişim senin için anahtar kelime. Birinden etkilemen için, o kişinin seninle beyin jimnastiği yapabilmesi gerekiyor. Akıllı ve farklı insanlar ilgini çekiyor. Sana bir şeyler katmayacak kişilerle zaman geçirmekten hoşlanmıyorsun.

Bağımsız, komik, zeki ve maceracı birisin. Partnerine asla yapışmıyorsun, onu kıskanmıyorsun ve kısıtlamıyorsun. Aşırı duygusal bir yapın yok. Senin aradığın şey daha çok heyecan.

Kova burcu olarak karşındaki insanla önce iyi bir arkadaşlığının olduğunu hissetmen gerekiyor. Genellikle kısa ilişkiler kuruyorsun. Özgürlüğüne olan düşkünlüğünden dolayı, seninle birlikte olan kişi sanki sen her an kaçıp gidecekmişsin gibi hissediyor ve ayrılık korkusu yaşayarak o beraberliği sürdürüyor.

Uyumu yakaladığın kişiler genellikle hava (İkizler, Terazi, Kova) veya ateş (Koç, Aslan, Yay) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Kova burcu

Kova burcu olarak genellikle kendi işini kurmayı istersin ya da toplum yararına hizmet etmeyi tercih edersin. Senden çok mükemmel bir bilim adamı, fütürist veya teknoloji dâhisi çıkabilir.

Araştırma yapmak konusunda çok iyisin, ilerici düşünüyorsun, yeni ideolojiler ve teoriler oluşturmak için çok uygunsun.

Sen iş hayatında büyük fikirlerin ve planların insanısın. Yaratıcı yönünü kariyerine aktardığın taktirde çok başarılı olabilirsin. Birden fazla, farklı konuda yeteneğin olabilir. Bunların birini seçmekte zorlanabilirsin.

Kova burcu ve sosyal çevresi

Özgürlüğüne olan düşkünlüğünü sosyal hayatında da gösteriyorsun. Başkalarına ihtiyaç duymayan görüntünle Kova burcu olarak insanlarda merak uyandırıyorsun.

Sen tam bir arkadaşlık insanısın. İyi kalpli ve yardımsever bir yapın var, bu yüzden arkadaşların çok şanslı. Ayrıca onlarla birlikte geçirdiğin zaman daha çok eğlenmek üzerine kurulu. İnsanları güldürmeyi ve eğlendirmeyi seviyorsun. Bu sırada sen de kendini iyi hissediyorsun.

Karşılıksız ilişkiler kuruyorsun. Arkadaşlık ilişkilerinde bencil olmayan bir karaktersin. Hayatının heyecan dolu geçmesini istiyorsun. Yakın dostların, aniden düzenleyeceğin bir kamp için hazırlıksız yola çıkmayı göze alabilmeli.

Aile hayatında Kova burcu nasıl biridir?

Oyun oynamak, lunapark, hayvanat bahçesi gezmek gibi aktiviteleri çocuklarınla yaparken onlar mı seni gezdiriyor yoksa sen mi onları ayırt etmek güçtür. Kova burcu ebeveyni olarak çocukların için şaşkınlık kaynağısın. Başkalarının anne ve babalarından daha farklı olacağın kesin. Hep genç kalan birisin. Çocuklarının da senin gibi bağımsızlıklarına düşkün olmalarını istiyorsun, kendi kararlarını alabilmeliler ve hayatta pek çok şeyi deneyimlemeliler. Ayrıca onları bilgili ve kültürlü yetiştirmek için çabalıyorsun. Onlara kurallar koymuyor ve arkadaşça ilişkiler kuruyorsun.

Sen kendi anne ve babana karşı ise son derece sevgi dolu ve saygılı yaklaşıyorsun. Onlarla arandaki mesafeyi koruyorsun, öte yandan ebeveynlerin tarafından takdir edilmek çok hoşuna gidiyor.

Kova burcu ve sağlık

Sen çok hastalanmayan birisin. Sağlığına genellikle dikkat ettiğin için ve güçlü bir bünyeye sahip olduğun için şanslısın. Kendiliğinden yok olan küçük hastalıklar seni bulabilir. Kova burcu olarak topukların ve bileklerin hassas, bu bölgelere özellikle spor yaparken dikkat etmelisin. Ayrıca Kova burcu vücutta dolaşım sistemini de yönettiği için bununla ilgili rahatsızlıklara da yatkınlığın olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir