KOÇ BURCU

Categories Koç BurcuPosted on

Gezegenin: Mars

Özelliklerin: Ateş / Öncü

Şans getiren taşların: Hematit, yakut, elmas, akik

Çiçeğin: Sümbül

Sihirli kokuların: Gül, karanfil, lavanta, manolya

Sevdiğin renk: Kırmızı

Damak tadın: Kırmızı ve beyaz et, makarna, deniz ürünleri, yumurta.

Hoşlandığın tatil: Maceralı.

Müzik tarzın: Metal, klasik müzik.

İlgilendiğin sporlar: Boks, uzak doğu sporları, sörf, yüzme, paten kayma, ip atlama.

Heyecanlandıran hediyeler: Sportif bluz ya da pantolonlar, saat, gömlek, paten, bisiklet ya da motor.

Moda anlayışın: Sportif şık.

Koç burcunun genel özellikleri

Astrolojinin en cesur ve hareketli burcu sensin. Aklında ne var ne yoksa bunları dile getirmekten çekinmiyorsun. Oldukça neşeli bir yapın var ve bu da çevrendeki çoğu insanı pozitif yönde etkiliyor.

Özel bir çaba sarf etmesen de girdiğin ortamlarda dikkat çekmeyi beceriyorsun ve merak uyandırıyorsun. Genellikle arkadaş çevrendeki en popüler kişilerden biri sensin.

İdealist bir karaktere sahipsin. İstek ve amaçlarının farkındasın ve bu uğurda adım atmaktan çekinmiyorsun, cesursun. Bazen hırslarına yenik düştüğün olsa da yaptıklarından dolayı pişmanlık duymuyorsun ve aldığın hatalı kararlardan bile ders çıkartmayı biliyorsun.

Hem iş hem de aşk ilişkilerinde tutkulu birisin. Ama senin için ikili ilişkilerde karşı tarafın duyguları da çok önemli; boşa kürek çekmeyi sevmiyorsun. Karşındaki insanda merak uyandırıyorsun.

İş hayatında ise liderlik vasfın ön plana çıkıyor. Başkalarından emir almaktan hoşlanmıyorsun ve kendi işinin patronu olmak eğilimdesin.

Koç burcu aşk hayatında nasıldır?

Koç burcu olarak, aşk hayatında sınırsız bir heyecan peşindesin. Ateşli, eğlenceli ve çekici bir ilişki yaşamadığını anladığın an kaçıp gidebilirsin. Senin için dış görünüş kadar zekâ da önemli.

Aşık olduğun kişiye sevgini göstermekten hiçbir zaman çekinmezsin. İlk adımı atmaya da gönüllü oluyorsun. Eğer karşındaki kişiyi gerçekten istiyorsan, oyunbaz ve kararlı hallerinle mutlaka istediğini elde edersin.

İlişkinin kontrolünün genellikle sende olmasını istiyorsun. Ayrıca herhangi bir konuda tartışmaktan da kaçınmıyorsun.

Koç burcu olarak, uyumu yakaladığın kişiler genellikle ateş (Aslan, Yay) veya hava (İkizler, Kova, Terazi) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Koç burcu

Koç burcu olarak iş yaşamında otoriter birisin. Lider yapın takım çalışmasından ziyade bireysel işlerde daha başarılı olmanı tetikliyor. Kendi işinin patronu olmak istiyorsun ya da yönetici pozisyonunda çalışmayı hedefliyorsun.

Girişimci ve cesur karakterin sayesinde pek çok kişinin denemekten korkacağı işlerin üstesinden gelebiliyorsun.

Birden fazla hobiye sahip olabilirsin. Sanat, müzik ya da spor alanlarından biriyle ilgileniyorsan, bunlardan birini profesyonel olarak yürütebilirsin.

Koç burcu ve sosyal çevresi

Yönetici gezegenin Mars’ın etkisiyle enerjik ve sıcakkanlı bir yapıya sahipsin. Bu özelliklerinle girdiğin hemen her ortamda dikkatleri üzerine çekiyorsun.

Özenli tavırların, bakımlı tarzın ve sevimli hallerinle çevrendekileri etkilemek senin için kolay oluyor. Pek çok kişiyi kendine hayran bırakıyorsun ve kolaylıkla yeni insanlarla iletişim kurabiliyorsun. Rahat hareketlerin ve konuşmaların sayesinde birçok kişi sana yaklaşmaktan korkmuyor. Oldukça popülersin.

Hareketli yaşamayı seven bir Koç burcu olarak, davetleri çoğunlukla olumlu karşılıyorsun.

Özgürlüğüne düşkün ve kısıtlanmaktan hoşlanmayan biri olarak, en çok hava ve ateş grubundaki kişilerle anlaşıyorsun.

Aile hayatında Koç burcu nasıl biridir?

Ailene oldukça bağlısın ve ebeveynlerine sevgini göstermekten çekinmiyorsun. En önemlisi, onlara duyduğun saygıyı hiç kaybetmiyorsun.

Bir ebeveyn olarak ise modern ve yenilikçi bir tavır sergiliyorsun. Çocuklarının özgüvenli yetişmeleri için ve kendi başlarına ayakta kalabilmeleri için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorsun. Eğitim ve öğretimleri için tüm koşulları onlara sağlamaktan geri kalmıyorsun. Onlara hem anne, baba hem de arkadaş gibi yaklaşıyorsun, sınırları belirlemekte zorlanmıyorsun.

Koç burcu ve sağlık

Güçlü ve sağlam bir yapın var. Spora ve sağlıklı yaşama olan düşkünlüğün sayesinde çok çabuk hastalanmıyorsun. Bazen iş yoğunluğu bağışıklık sisteminin çökmesine sebep olabiliyor. Hareketli karakterinden dolayı çarpma, düşme gibi kazalarla karşı karşıya kalman mümkün. Bunun dışında baş bölgene dikkat etmen gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir