BOĞA BURCU

Categories Boğa BurcuPosted on

Gezegenin: Venüs

Özelliklerin: Toprak / Sabit

Şans getiren taşların: Elmas, Akik

Çiçeğin: Pembe gül

Sihirli kokuların: Gül, leylak, zambak

Sevdiğin renk: Kırmızı, turuncu

Damak tadın: Çikolata, tatlılar, değişik lezzetler

Hoşlandığın tatil: Doğa manzaralı şık.

Müzik tarzın: Senfoniler, caz, blues

İlgilendiğin sporlar: Dağcılık, avcılık, yüzme

Heyecanlandıran hediyeler: Parfüm, eşarp, takı, çikolata, şarap setleri veya cüzdan

Moda anlayışın: Pratik, sofistike.

Boğa burcunun genel özellikleri

Hedefleri olan ve onların peşinden emin adımlarla giden birisin. Yeteneklerini sergilemekten çekinmiyorsun ve başkalarının dikkatini çekmeyi çok iyi biliyorsun.

Konfor alanına ve keyfine düşkün bir yapıya sahip olduğun için hemen her konuda pratiksin. Bir şeyi kısa yoldan yapıp kalan zamanda keyif yapmak varken asla yolu uzatmaz ve vakit kaybetmezsin.

Boğa burcu olarak yakınlarınla ilişkilerinde güvene çok önem veriyorsun. Tanımadığın insanlara karşı da bu hissi hemen besleyemiyorsun.

Sıcakkanlı bir yapıya sahipsin. Arkadaş grubunda seviliyorsun. Bulunduğun ortamda eğlenceli konuşmalarınla ve rahat tavırlarınla başkalarına da pozitif enerji veriyorsun.

Sorumluluk sahibi birisin. Sana verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorsun, iyi bir takım arkadaşısın.

En sabırlı burçlardan birisin. Ancak kızdığın zamanda tam bir Boğa gibi burnundan soluyup, ortalığı kasıp kavursun. İşi inada bindirdiğin zaman asla geri adım atmıyorsun.

Doğada olmaya bayılıyorsun. Kamp kurmak ve yeşilliklerin arasında dolaşmak sana huzur veriyor.

Boğa burcu aşk hayatında nasıldır?

Boğa burcu olarak, aşk ve cinsellik hayatının en önemli parçasıdır. Güven duygusunun senin için çok önemli olmasından dolayı kısa süreli ilişkiler yerine ciddi birliktelikleri tercih ediyorsun. Beraber olduğun kişiyle geleceğe yönelik planlar yapma eğilimindesin. Hayatında her zaman biri olmasına gerek yok, senin için en doğru kişiyi bulana kadar yalnız kalabilirsin.

Oldukça romantik bir aşıksın. Partnerine hediyeler almak, onu sürprizler yaparak şaşırtmak çok hoşuna gidiyor. Aynı şekilde ondan da bu ilgiyi görmek istiyorsun.

Karşılıklı güven senin için çok önemli. Bu sağlandıktan sonra evlenip çocuk yapmak için fazla beklemeye gerek görmüyorsun. Uyumlu beraberlikleri genelde toprak (Boğa, Başak) ve su (Yengeç, Akrep, Balık) grubu burçlarıyla kuruyorsun.

İş yaşamında Boğa burcu

İş hayatında oldukça disiplinli bir yapıya sahipsin. Üstlendiğin işi sonuna kadar götürmek istersin. Hırslı bir karakterin var ancak kendini fazla zorlamaya gelmiyorsun.

Çalışkansın. Yine de kariyerin, senin mutlu ve huzurlu olmandan daha değerli değil. Bu yüzden iş ve özel yaşamın arasındaki dengeyi kurmakta zorlanmıyorsun.

İş arkadaşlarınla gayet olumlu ilişkiler kurabiliyorsun ve patronların senin uyumlu tavırlarından etkileniyor. Yeni projelere daima açıksın ama iş hayatında risk almıyorsun.

Boğa burcu ve sosyal çevresi

Boğa burcu olarak dengeli ve sabit bir karaktere sahipsin. Güven ihtiyacından dolayı bir kişiyi dostun olarak benimsemen uzun zaman alsa da, bir kere güvendikten sonra sonuna kadar devam ediyorsun.

Çevrendekiler sana güveniyor. Ketum yapından dolayı, dostlarının sana sırlarını açmaması imkansız. İnsanları can kulağı ile dinleyen birisin, bu da seni aranılan biri haline getiriyor. Arkadaşlarına verdiğin değeri göstermekte hiç güçlük çekmiyorsun.

Genel olarak tutumlu birisi olsan da sevdiklerine karşı cömert birisin. İkili ilişkilerinde olduğu gibi dostlarına da hediyeler almak, onlara sürpriz partiler hazırlamak seni çok mutlu ediyor.

Eğlenceli bir kişiliğe sahipsin. Evinde dostlarını ağırlamaktan ve onlara büyük keyifli sofralar hazırlamaktan hoşlanıyorsun.

Aile hayatında Boğa burcu nasıl biridir?

Boğa burcu olarak çok iyi bir ebeveynsin. Çocuklarına yön gösterici olmak, onları hayata hazırlamak için onlara sınırlar koymak, hedefler göstermek istiyorsun. Aynı zamanda onlarla zaman geçirmekten, oyunlar oynamaktan, etkinliklere katılmaktan da hiç şikayet etmiyorsun.

Anne, baba ve kardeşlerine karşı oldukça naziksin. Tartışmalarınız bile olgunca geçiyor. Onların yaşam tarzlarına saygı duyuyorsun. Aile bireylerini eleştirmekten ziyade onları anlamaya çalışıyorsun.

Her jenerasyondan akrabaların katıldığı organizasyonlarda kendini çok rahat hissediyorsun. Kalabalık akraba yemekleri, kuzenlerle birlikte çıkılan tatiller seni çok mutlu ediyor.

Boğa burcu ve sağlık

Dikkat çekici, güçlü ve sağlıklı bir fiziğe sahipsin. Spor yapmayı çok sevmemen ve boğazına olan düşkünlüğün ufak kilo problemleri yaşamana sebep oluyor. Boğa burcu vücutta ense ve boğaz bölgesini temsil ettiğin için, senin de buralara dikkat etmen gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir