BAŞAK BURCU

Categories Başak BurcuPosted on

Gezegenin: Merkür

Özelliklerin: Toprak / Değişken

Şans getiren taşların: Meryem taşı, karneol (kırmızı akik), yeşim, safir

Çiçeğin: Margit, lavanta, açelya, sarı menekşe

Sihirli kokuların: Kır çiçekleri, turunç, limon ve portakal

Sevdiğin renk: Deniz mavisi, koyu kahverengi ve yeşil

Damak tadın: Organik gıdalar ve sağlıklı sebze yemekleri

Hoşlandığın tatil: Entelektüel ve sakin

Müzik tarzın: Rock, pop ve eski şarkılar

İlgilendiğin sporlar: Maraton koşusu, uzun yürüyüşler, kayak, bisiklet sürmek

Heyecanlandıran hediyeler: Parfüm, antika eşyalar, kitap, bilgisayar, tablo veya masa lambaları

Moda anlayışın: Sofistike ve karizmatik

Başak burcunun genel özellikleri

Başak burcu deyince titizlik ve temizlik akla geliyor. Derli toplu, organize ve çalışkan bir Başak olarak her zaman her yerde bu huyunu gösteriyorsun.

Dürüst ve eleştirelsin. Gerçekleri senin gibi açık bir şekilde söyleyen başka hiç kimse yok.

Gözlemci biri olduğun için çevrende olup bitenlerden daima haberdarsın. Gerçekçi ve güçlü birisin. Bu yüzden duygusuz olduğunu düşünenler çıkıyor. Oysaki sen hassas ve kırılgansın.

Bağımsızlığına düşkünsün. Ama mantığını asla devreden çıkarmıyorsun. Her şeyi analiz ediyorsun, tüm ayrıntıları gözden geçiriyorsun.

Bir Başağın en önemli özelliklerinden birisi de ayırt etme özelliğidir. Doğru ve yanlışı, yararlı ve yararsızı kolaylıkla ayırt edebilirsin. Bu özelliği karar verirken kullanırsın.

Hayata düzenlemek için bakarsın. Düzeltmek için kusurlar ararsın. Bu da düzeltilmeyi gerektirecek kişileri kendine çekmene sebep olur.

Başak burcu aşk hayatında nasıldır?

Başak burcu olarak dışarıdan soğuk gözüküyorsun ve biraz da çekingensin. Çevrendekiler bu yüzden senin aşık olacağını düşünemiyor bile. Haksız da sayılmazlar. Ancak içinde, gayet duygusal bir yapıya sahip olduğunu ancak seni yakından tanıyan kişiler görebilirler.

Seni elde etmek ve kalbini fethetmek gerçekten çok zor.

İlişkilerinde sabır ve anlayış arıyorsun. Karşılıklı saygılı olmak da senin için çok önemli. Yıllar geçse de bunları kaybetmek istemiyorsun. Uyumu yakaladığın kişiler genellikle su (Yengeç, Akrep, Balık) veya toprak (Boğa, Başak, Oğlak) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Başak burcu

Başak burcu olarak çok akıllısın, mükemmel bir hafızaya sahipsin, detaycı yapın ve analitik düşünce yeteneğinle başkalarından ayrılıyorsun. Tüm bunlar seni harika bir araştırmacı yapıyor.

Çevrendeki insanların duygularını anlama ve sorgulama yeteneği de sana doğuştan verilmiş. Başka insanlar hakkında yaptığın tespitler genellikle doğru çıkıyor. Bu özelliklerinle polis ya da yargıç olabilirsin.

Sen dünyayı düzene sokan kişisin. İş ortamında herhangi bir görev aldığında onu incelikle işlersin. Parçalara ayırır, sıraya dizersin. Çoğu şirket senin gibi birini bünyesinde barındırmak ister. Ayrıca oldukça çalışkan birisin ve boş kalmayı sevmiyorsun. Bu nedenle kendine bir amaç ya da hobi edinmezsen hayatının merkezine iş hayatını koyabilir ve bir işkolik olabilirsin.

Başak burcu ve sosyal çevresi

İnsanların ihtiyaç duyduğu bir arkadaşsın. Çünkü Başak burcu olarak problem çözücü ve net bir yapın var. Arkadaşlıklarında da ilişkilerindeki gibi sadıksın. Asla bir dostunun arkasından iş çevirmiyorsun ve korumacı bir karaktere bürünüyorsun.

Çevrendekiler seni soğuk ve duygusuz biri olarak görebilir. Ancak seninle yakınlaştıkça ne kadar da ince düşünceli olduğunu anlıyorlar. Sen her şeyi zihninde yaşadığın için başkalarına bu yönünü göstermiyorsun.

Her şeyi düzenleme, hizaya sokma isteği sosyal hayatında da devreye giriyor. Arkadaşlarının hayatlarını analiz ediyorsun ve bazen onları kontrol etmeye çalışıyorsun. Sevdiklerine yardım etmek istediğin anlaşılıyor ama bu senden uzaklaşmalarına da neden olabiliyor.

Aile hayatında Başak burcu nasıl biridir?

Başak burcu olarak en organize ebeveyn ödülünü sen hak ediyorsun. Evin içinde adeta bir ansiklopedi gibisin. Her şeyin en doğrusunu yapmaya çalışıyorsun ve araştırmacı yönünü çocuklarını yetiştirirken daha da çok kullanıyorsun. Özellikle sağlık konusunda çok hassassın. Sana göre hiç kimse asla hastalanmamalı. Her şey mükemmel olmalı. Çocuklarını eleştirmekten kaçınmıyorsun. Çevrendeki herkesin kendi payına düşeni aldığı gibi.

Anne ve babana karşı da büyük bir sevgi besliyorsun ancak bunu her zaman onlara gösteremiyorsun.

Başak burcu ve sağlık

Başak burcu vücutta sinir sistemini ve bağırsakları yönetir. Bu nedenle bu konularda hassassın. Özellikle hijyen takıntından dolayı temizlik hastalığı ya da hastalık hastalığı gibi psikolojik rahatsızlıklara yatkınsın.  Küçük bir lekeyi bile doktora gösterme eğilimindesin. Senin için her şey doğru ve mükemmel olmalı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir