BALIK BURCU

Categories Balık BurcuPosted on

Gezegenin: Jüpiter, Neptün

Özelliklerin: Su / Değişken

Şans getiren taşların: Aytaşı

Çiçeğin: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak, papatya

Sihirli kokuların: Ihlamur, kamelya, lilyum, ananas, gelincik, nergis, misk

Sevdiğin renk: Deniz mavisi, yeşilimsi mavi, gümüş

Damak tadın: Pilav, noddle, börekler

Hoşlandığın tatil: Su kenarında sakin

Müzik tarzın: Klasik, pop, romantik

İlgilendiğin sporlar: Yüzme, buz pateni, kürek çekme, kano, su kayağı, surf

Heyecanlandıran hediyeler: Sanatsal aktivitelere bilet, şık giysiler, mücevher, parfüm, meditasyon ya da yoga kursu, fotoğraf makinesi

Moda anlayışın: Modern, rahat

Balık burcunun genel özellikleri

Balık burcu olarak içinde fırtınalar kopsa da dışarıdan çok sakin görünen birisin. Sezgilerin çok kuvvetli ve genellikle onlara göre hareket ediyorsun. Sen gelecek için plan, programlar yapan biri değilsin.

Çok duygusal ve hassassın. Hayal dünyan oldukça geniştir. Bütün insanlık için şefkat ve merhamet hissedersin. Yardımsever yönünle, herkese yetişmeye çalışırsın. Ancak bu özelliğinin suistimal edildiği durumlar yaşayabilirsin. Tek beklediğin şey ilgi ve sevgidir. Göremediğin zamanda küsebilir, kendini kurban gibi hissedebilir ve kendine acıyabilirsin.

Çekingensin. İçindeki gizemli yönü başkalarıyla paylaşmıyorsun çünkü kırılmaktan çok korkuyorsun.

Bağımsız olmaktan ziyade hayatında güçlü biri olsun istiyorsun. Özgür kaldığındaysa içindeki yaratıcı kişilik ortaya çıkıyor ve adeta parlıyor.

Çevrendeki deneyimleri sanki sen yaşamışsın gibi özümsüyorsun; başkalarının çektikleri acıları hissedebiliyorsun, çok şefkatli birisin.

Balık burcu aşk hayatında nasıldır?

İyi bir konuşmanın içinde adeta kayboluyorsun. Hüzünlü insanlara çekilmene rağmen aslında onların bu durumu sana daha çok zarar veriyor. Seni güldüren ve melankolinden uzaklaştıran kişilere ihtiyaç duyuyorsun.

Balık burcu olarak güçlü ve pozitif birini arıyorsun. Seni ruhsal olarak rahat hissettirmesi çok önemli. Dışarıdan bakıldığında standartlarda bir insan gibi gözüksen de değişik hayal gücün ve ince espri yeteneğin seni uçarı bir insan yapıyor.

Hatta aşk hayatında çapkın olduğun bile söylenebilir. Bu kadar duygusallığına ve romantik hislerine karşı aslında şıpsevdi birisin. Bakımlı ve şık bir tarzın var. Bunlara ek olarak etkileyici bir fiziğe ve renkli bir kişiliğe sahip olman, çevrende pek çok kişinin olmasına neden oluyor. Durum böyle olunca tek bir kişiye bağlanmak senin için de güçleşiyor.

Aşık olduğundaysa hayatının merkezine onu koyuyorsun. Partnerine kendini adıyor ve çok ilgi gösteriyorsun, hediyeler alıp, geleceğe dair planlar yapıyorsun.

Uyumu yakaladığın kişiler genellikle su (Yengeç, Akrep, Balık) veya toprak (Boğa, Başak, Oğlak) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Balık burcu

Balık burcu olarak biraz tembel huylu olduğun bir gerçek. Bu yüzden iş hayatında bir yönetici olmak ya da yükselmek senin için çok kolay olmuyor. Aklındaki fikirleri faaliyete geçirmekte de zorlanıyorsun. Her zaman resmin bütününe hakim olduğun için detayları kaçırabiliyorsun.

Uyumlu yapından dolayı iyi bir takım oyuncususun. Paraya önem vermiyorsun.

Sen yazarlık, ressamlık, şiir ya da müzisyenlik gibi hayal gücünün ve yaratıcılığın ön planda olduğu mesleklerde çok daha başarılı olursun. İnsanların kalbine dokunmayı, biliyorsun, adeta onlara ilham oluyorsun. Şifacılık yeteneğinde olduğu için iyi bir tıp doktoru olabilirsin. Kendi kendine yönelttiğin eleştiriler şöhreti yakalamana engel oluyor. Biraz daha cesarete ihtiyacın var.

Balık burcu ve sosyal çevresi

Arkadaş olarak sadık ve yardımsever birisin. Ayrıca seninle yakın olan biri, ne kadar komik olduğunu görüp şaşırabilir. Sosyal çevrende genellikle eğlendiğin kişileri barındırıyorsun. Sen sakin ve hislerini içine atan biri olsan da çevrende hiç insan eksik olmuyor. Kibar bir karaktere sahipsin, bu da herkesin çok hoşuna gidiyor.

Çevrendeki insanların acılarını içinde yaşamak ve problemlerini üstlenmek gibi kötü bir huyun var. Seni suistimal etmeleri mümkün. Balık burcu olarak güçlü kişiler senin ruhuna daha iyi geliyor.

Aile hayatında Balık burcu nasıl biridir?

Aile yaşamında Balık burcu olarak aşırı duyarlı ve hassas bir karaktere bürünüyorsun. En büyük ve güzel özelliğin ise anlayışın ve kuvvetli önsezilerin. Çocuklarına karşı koşulsuz bir sevgi besliyorsun. Son derece yaratıcı bir ebeveyn oluyorsun ve çocukların için sanatsal hediyeler yapabiliyorsun. Ancak hayır diyememe özelliğin burada da kendini gösteriyor. Disiplin kurmakta zorlanabilirsin.

Anne ve babana karşı ise sahiplenici bir tutum sergiliyorsun. Bu yüzden kendi bağımsızlığına kavuşmak senin için biraz zaman alıyor.

Balık burcu ve sağlık

Aşırı hassas olman, yatağa düşmene sebep oluyor. Melankolik bir yapıya sahip olmandan dolayı psikolojik rahatsızlıklara daha yatkınsın. Kafanda sürekli olarak bir problemler bulutuyla geziyorsun. Balık burcu, vücutta ayakları temsil ettiğinden dolayı, bu bölgeyi sıcak tutman gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir