ASLAN BURCU

Categories Aslan BurcuPosted on

Gezegenin: Güneş

Özelliklerin: Ateş / Sabit

Şans getiren taşların: Elmas, yakut, kehribar

Çiçeğin: Orkide, kırmızı gül, sarı krizantem,

Sihirli kokuların: Gül, misk ve portakal çiçeği

Sevdiğin renk: Altın rengi, turuncu, koyu sarı

Damak tadın: Her türlü et yemeği, bol baharatlı yiyecekler, etnik yiyecekler

Hoşlandığın tatil: Lüks oteller

Müzik tarzın: Enstrümantal, rap, pop

İlgilendiğin sporlar: Futbol, basketbol, tenis, açık hava sporları

Heyecanlandıran hediyeler: Kristal, parlak aksesuarlar, seyahat eşyaları, kol saati, deri çanta, parfüm veya şık kıyafetler

Moda anlayışın: Gösterişli

Aslan burcunun genel özellikleri

Sonsuz yaşam gücünle sen, ihtirası, asaleti ve kendine güveni temsil ediyorsun. Umutsuzluğa ve kaybetmeye hayatında yer yok. Bu duygular sana çok uzak. Mutsuz olmayı sevmiyorsun ve bunu kabul etmeyen bir kişiliğe sahipsin.

Aslan burcu olarak hırslarına yenildiğin zamanlar olabiliyor. Kendine olan sevgin aşırıya kaçtığı an çevrendeki insanları kendinden uzaklaştırabiliyorsun.

Cömertsin. Sevdiklerinle her şeyini düşünmeden paylaşıyorsun. Maddiyat senin için hiçbir zaman önemli değil. Parayı yaşamak için bir araç olarak görüyorsun. Fakat bu lükse düşkün biri olduğun gerçeğini değiştirmiyor.

Şımarık bir çocuk mizacına sahipsin. Hayatında her zaman heyecan arıyorsun. Yaratıcı yeteneklerini mesleğe çevirmek için büyük bir azme sahipsin. Her daim ilgi odağı olmak ve hatta sahnede olmak istemen dikkatleri üzerine toplamana sebep oluyor. Doğuştan gelen liderlik özelliğinde buna eklenince başarı merdivenlerini çok çabuk tırmanabiliyorsun.

Aslan burcu aşk hayatında nasıldır?

Özgürlüğüne düşkün bir Aslan burcu olarak ilişki yaşamakta zorluk çektiğin oluyor. Senin için aşık olmak zor ancak onu bulduğunda büyük bir tutku ile bağlanıyorsun.

Kendine itiraf edemesen de aldatılma korkusu yaşıyorsun. İlişkilerinde sadakate çok önem veriyorsun. Gururlu bir yapın olduğu için ihaneti kabul etmen mümkün değil. Affedici değilsin. Sana yapılan bir hatayı asla unutamazsın.

Tutkulu bir aşıksın. Seninle birlikte olan biri romantizme doyacaktır. Aşık olduğun kişi için planlar yapmaktan, ona hediye almaktan çok hoşlanıyorsun.

Çekici biri olduğun için çevrende her zaman seninle ilgilenen kişiler oluyor. Sevgilinin sana hayranlık duymasını istiyorsun ve ondan övgüler almaya bayılıyorsun.

Aslan burcu olarak, uyumu yakaladığın kişiler genellikle ateş (Koç, Aslan, Yay) veya hava (İkizler, Terazi, Kova) gruplarından çıkıyor.

İş yaşamında Aslan burcu

İş hayatında kontrolün sende olmasını istiyorsun. Aslan burcu olarak çok çalışkan bir yapıya sahipsin. Günlerce uyumadan çalışabilirsin yeter ki yaptığın iş seni tatmin ediyor olsun.

Kendini beğenen biri olduğundan iş ortamında çatışmalar yaşaman mümkün. Başkalarından gelen eleştirilere pek de açık değilsin.

Lider ruhlusun. Bir takımı yönetmek ve onları motive ederek ardından sürüklemek senin işin. Emir almaktan hoşlanmadığın için daima en tepeye oynarsın.

Çalışırken eğlenmek senin için önemli. Statüden hoşlanıyorsun ve herkesin sana saygı göstermesi gerektiğini düşünüyorsun.

Aslan burcu ve sosyal çevresi

Aslan burcu olarak girdiğin ortamdaki insanları sıcaklığınla ve görüntünle ilk bakışta etkiliyorsun. Coşkunla onları cezbediyorsun.

Yalnız kalmak öyle çok da hoşuna giden bir durum değil. Ancak genel olarak başkalarına ihtiyaç duysan da göstermeyen bir yapın var. Yeni ve farklı kişilerle etkileşime girmekten kaçınmıyorsun.

Uzun dostlukların insanısın. Dostlarını şımartmayı seviyorsun ve onlara elinden geldiğince zaman ayırıyorsun. Her türlü ilişkide dürüst ve mert bir yaklaşımın var ve başkalarından da bunu görmek istiyorsun.

Aile hayatında Aslan burcu nasıl biridir?

Aslan burcu olarak çocuklarına karşı fazlasıyla açıksın. Bağımsızlığına düşkün biri olarak çocuklarının da kendi ayakları üzerinde durmalarını ve özgüven sahibi olmalarını önemsiyorsun.

Eğlenceli birisin. Bu yönüne çocukların hayran. Onlarla birlikte oyunlar oynamaktan, kitap okumaktan ve gezip görmekten aşırı keyif alıyorsun. Onlardan çok şey öğrendiğini düşünüyorsun. Anne ve babana bağlısın, onların gözbebeği olmak istiyorsun ve takdirlerini kazanmak yegane amaçlarından biri.

Aslan burcu ve sağlık

Aslan burcu vücutta kalbi, sırtı ve omurgayı yönetiyor. Bu nedenle bu bölgelere özellikle dikkat etmen gerekiyor. Hareketli bir yaşantın olmasına rağmen yorulmak bilmeyen birisin. Kolay hasta olmuyorsun ama olduğunda da özel ilgi alaka bekliyorsun ve biraz abartıyorsun. Basit bir sorun senin için mühim hale gelebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir