AKREP BURCU

Categories Akrep BurcuPosted on

Gezegenin: Plüton, Mars

Özelliklerin: Su / Sabit

Şans getiren taşların: Obsidiyen, opal, lal

Çiçeğin: Kırmızı karanfil, kırmızı gül, ateş çiçeği

Sihirli kokuların: Karanfil, lavanta, sümbül

Sevdiğin renk: Siyah, canlı kırmızı

Damak tadın: Bol kalorili veya baharatlı yiyecekler, kırmızı et ve av hayvanlarının eti

Hoşlandığın tatil: Su kenarında, ıssız

Müzik tarzın: Klasik, enstrümantal

İlgilendiğin sporlar: Yürüyüş, koşu, fitness veya jimnastik

Heyecanlandıran hediyeler: Şık takım elbiseler, cep telefonu, deri çanta, klasik kitaplar

Moda anlayışın: Güçlü, zarif

Akrep burcunun genel özellikleri

Ciddi ve gizemli bir Akrep olarak iç dünyanda oldukça duygusal birisin. Dışarıya bunu göstermemekte ise ustasın. İnsanlar sana yaklaşırken çekingence davranıyor.

Kendini her zaman güvende hissetmek istiyorsun, kişisel alanına istemediğin kişileri yaklaştırmıyorsun. Ancak güvendikten sonra kendini karşı tarafa açıyorsun.

Kendi başına olmaktan keyif alıyorsun, sosyal bir kelebek olduğun söylenemez. Zaman zaman yalnızlık çeksen de bu durum seni rahatsız etmiyor.

Sürekli olarak etrafını gözlemleyen bir yapın var. Dikkatli oluşun çevrende olup bitenler hakkında doğru yargılara varmana yardımcı oluyor.

En büyük yeteneklerinden birisi manipülatif oluşundur. İnsanlara istediğin şeyi yaptırmakta ustasın. Seni üzen birisinden mutlaka intikamını alırsın. Bunun için ne kadar bekleyeceğin hiç önemli değildir. Ne de olsa senin için “intikam soğuk yenen bir yemektir”.

Özel zevkleri olan, rahat ve lüks içerisinde yaşamak isteyen birisin. Savurgan bir karakterin yok, yeter ki para harcayacağın şey kaliteli olsun ve sana yeni tecrübeler kazandırsın.

Hayatında hiçbir konuda azla yetinmezsin. Bu nedenle hayat düsturun “ya hep ya hiçtir”.

Akrep burcu aşk hayatında nasıldır?

Akrep burcunun en belirgin özelliklerinden birisi tutkulu oluşudur. Aşk hayatında baştan çıkarıcı ve talepkar bir tutum sergiliyorsun. Bu duruşun insanların sana güvenmemesine sebep olabiliyor. Sana karşı olan çekingen tavırlarının altında da gösterişli hallerin yatıyor.

Kalbini birine çok çabuk veremiyorsun. İç dünyandaki hassas kişi aslında şefkatli, sadık, tutkulu birinin özlemini çekiyor. Fakat güçlü karakterin bu gerçekleri bazen kendine bile itiraf etmene engel oluyor. Partnerinle ne kadar yakın olursan ol, mutlaka bir tarafının hep gizli kalmasını istiyorsun.

İlişki içerisinde sözlerinin dinlenmesi senin için çok önemli. Karşındaki kişi tamamen doğal ve gerçek olmalı. Hiçbir zaman senden bir şey saklamamalı. Gizemli olmak ve entrikalar çevirme rolü beraberlikte senin işin!

Kontrol edilmeyi sevmiyorsun, özgürlükçüsün. Her zaman yapacak bir şeyler buluyorsun, heyecan arıyorsun. Öte yandan, planlar bozulduğunda bunu rahat karşılayabilecek kişileri çekici buluyor, onları seviyorsun.

İş yaşamında Akrep burcu

Ne yaparsan yap hep en tepeyi ve gücü hedeflersin.

Akrep burçlarından mükemmel doktorlar, cerrahlar, bilim adamları ve liderler çıkar. Dünya için fark yaratan her türlü iş için sonra derece uygundur. Toplumu ve insanları etkilemek için yaratılmışsın.

Her ne kadar uyumlu biri olsan da takım çalışmasından ziyade bireysel yeteneklerini sergileyebileceğin yalnız işlere daha uygunsun.

Güçlü bir karakterin var. Gruba liderlik etmek, işleri kontrol etmek, görevleri dağıtmak tam sana göre.

Para kazanmak, saklamak ve harcamak konusunda çok iyisin. Maddi birikimini akıllıca kullanmayı iyi beceriyorsun.

Akrep burcu ve sosyal çevresi

Karmaşık bir yapıya sahipsin. Akrep burcu olarak insanları şaşırtıyorsun ve bazen de endişelendiriyorsun. Mesela ortada hiçbir sebep yokken karamsarlığa düşebilirsin.

Senin inanılmaz bir hafızan var. Bu yüzden sana yapılan bir yanlışı asla unutmuyor; affetmiyorsun. Dürüst dostluklar kurmak istiyorsun. Karşılıklı yapılan jestler senin için çok önemli. İnsanların tutamayacağı sözler vermeleri seni çok rahatsız ediyor. Esprili, eğlenceli, karakterini besleyecek, senin tarzını anlayabilecek kişilerle ancak yakın arkadaş olabiliyorsun.

Çevrendeki insanların ilginç özelliklerinin olmasını, hayata farklı bir pencereden bakmalarını ve komik olmalarını istiyorsun.

Aile hayatında Akrep burcu nasıl biridir?

Aile içinde otoriter bir kişiliğe bürünüyorsun. Ancak Akrep burçlarına özgü espri kabiliyetinle çocuklara kendini sevdirmeyi başarıyorsun. Sana hem saygı duyuyorlar hem de sevgi besliyorlar. Senin ebeveyn olarak en kötü tarafın kontrol manyağı olman, en iyi tarafın ise diğer annelerin ne yaptığı ile ilgilenmiyor oluşun. Yalnız, bir yakın bir uzak olan tavırların onların kafasını karıştırabilir.

Öte yandan ebeveynlerine karşı şefkatli davranıyorsun. Ancak duygusal kabuğun herkese olduğu gibi onlara karşı da mevcut. Mesafeli olmayı seviyorsun.

Akrep burcu ve sağlık

Karakterindeki güçlü yapıyı, bedensel ve zihinsel olarak da korumak istiyorsun. Cinselliğe olan düşkünlüğün cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklara yakalanmana sebep olabilir. Akrep burcu vücutta üreme organlarını temsil ettiğin için, bu organların hassastır. Aynı zamanda duygularını kolay kolay bırakamıyor oluşun da basur gibi rahatsızlıkları tetikleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir